ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

میل-جنسی-زنان

 

کمبود میل جنسی زنان از مشکلات شایعی است که باعث نارضایتی زوج ها می‌شود. افزایش میل جنسی زنان می تواند راهی برای پایان مشکلات زناشویی باشد. تحقیقات نشان داده‌اند که حدود یک‌سوم زنان به رابطه جنسی بی‌میل یا اصطلاحا سردمزاج هستند. اگر در صدد راهی برای افزایش میل جنسی همسر خود هستید بهتر است ابتدا بررسی کنید که این مشکل از چه زمانی وجود داشته است؟ آیا بی میلی همسرتان ریشه جسمانی دارد؟ گاهی نوع رابطه ای که با او برقرار می کنید باعث ایجاد بی میلی در او می شود. بهتر است با مطالعه این مقاله علت و راه های افزایش میل جنسی زنان را بهتر بشناسید.

میل جنسی من پایین است یا میل جنسی همسرم بالاست؟

تمایل به افزایش میل جنسی در زنان می‌تواند از دو مشکل به وجود بیاید. نوع اول زنانی هستند که دچار بی‌میلی جنسی یا سردمزاجی هستند و به همین دلیل به رابطه جنسی علاقه زیادی نشان نمی‌دهند. این مشکل می‌تواند انواع و شدت‌های متنوعی داشته باشد.

دسته دوم زوجینی هستند که با یکدیگر تفاهم یا سازگاری جنسی محدودی دارند. برای مثال امکان دارد میل جنسی شما متعادل باشد اما میل جنسی همسرتان از حالت عادی بیشتر باشد. اگر به فکر افزایش میل جنسی یا کاهش میل جنسی همسر خود هستید نخست باید دریابید که مشکلات جنسی زنان و یا نوعی کژکاری جنسی وجود دارد یا نه.

علت بی میلی جنسی را پیدا کنید

علت بی‌میلی جنسی زنان می‌تواند بسیار متنوع باشد. کمبود ترشح هورمون تستسترون، سوءتغذیه، دیابت، تنگی عروق، مصرف داروهای ضدافسردگی، فشار خون و ضدبارداری می‌توانند از علل فیزیکی بی میل جنسی زنان باشند.

اما معمولا مهم‌ترین دلایل بی‌میلی جنسی بانوان عوامل روان‌شناختی هستند؛ در واقع همان اختلالات جنسی که باید به کمک روانشناس ریشه‌یابی شده و درمان شوند. برای مثال نگرش منفی به مسائل جنسی که از طرف والدین و جامعه سنتی به دختران آموزش داده می‌شود، برداشت منفی از تصویر بدنی خود و نارضایتی از شکل بدن، مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفتن در گذشته، ضعف در رابطه با همسر یا وجود مشکل عاطفی با او، مشکلات جنسی مردان مانند زودانزالی و اختلال نعوظ که باعث ناکامی زن در رابطه می‌شود، همه می‌توانند از عوامل کاهش میل جنسی زنان باشد. در کنار این مسائل وجود اختلالات روان‌شناختی مانند اضطراب، افسردگی و ترس از بارداری نیز منجر به این مسئله می شود.

روش‌های جسمانی برای افزایش میل جنسی زنان

برای افزایش میل جنسی زنان داروهای شیمیای مورد تایید سازمان‌های دارویی معتبر زیادی وجود ندارد. در طب سنتی استفاده از چند داروی گیاهی برای افزایش میل جنسی توصیه می‌شود که می‌توانید با مشورت پزشک از آن‌ها استفاده کنید.

تنها یک دارو، آن هم با اگر و اما

فلیبانسرین (Addyi) این تنها دارویی است که توسط سازمان غذا و داروی امریکا برای افزایش میل جنسی زنان مورد تایید قرار گرفته است. اما تحقیقات مرتبط با آن اختلافات زیادی دارند و به دلیل گزارش‌های متناقض توصیه می‌کنیم که به هیچ وجه بدون نظر پزشک از آن استفاده نکنید.

قرص ضدبارداری نخورید

استفاده از قرص‌های ضدبارداری باعث کاهش تستسترون شده و میل جنسی را محدود می‌کند. این قرص‌ها حتی ممکن است درد در حین رابطه را افزایش دهد.

اگر به خاطر مشکلات روان‌شناختی داروهای روانپزشکی مصرف می‌کنید، برخی از این داروها ممکن است باعث کاهش میل جنسی شوند. توصیه می‌کنیم در مورد تغییر دارو در صورت امکان با روان‌پزشک خود مشورت کنید.

قطره ویتاگنوس

قطره ویتاگنوس از گیاه دارویی پنج انگشت تهیه می‌شود. این دارو بر روی ترشحات هورمونی تاثیرگذار است و علاوه بر افزایش میل جنسی می‌تواند عوارض یائسگی و قاعدگی را نیز کاهش دهد. توصیه می‌شود درباره آن با پزشک متخصص مشورت کنید.

این مواد غذایی را بیشتر بخورید

برای افزایش میل جنسی می‌توانید مواد غذایی موثری را در رژیم خود بگنجانید که تا حدی تاثیرگذار هستند. اسفناج به دلیل افزایش جریان خود در بدن و اندام تناسلی باعث تجربه طبیعی‌تر ارگاسم و لذت بیشتر رابطه می‌شود. شکلات تلخ سطوح دوپامین و سروتونین را در مغز افزایش داده و خون‌رسانی را افزایش می‌دهد. تخم کدو تنبل به دلیل وجود روی و تریپتوفان منجر به افزایش میل جنسی می شود. کاتچین موجود در چای سبز نیز تاثیری مشابه دارد و همچنین فلفل تند هم با افزایش متابولیسم میل جنسی را افزایش می‌دهد.

روش‌های روان‌شناختی و رفتاری برای افزایش میل جنسی زنان

افزایش میل جنیس زنان | استرس خود را کاهش دهید

استرس زیاد نقش مهمی در کاهش میل جنسی شما دارد. برای کاهش استرس از روش‌های رفتاری مانند ورزش کردن، حمام آب گرم قبل از رابطه جنسی یا آرامش عضلانی استفاده کنید. همچنین با شناختن منابع استرس‌زا و مدیریت آن‌‌ها در مسیر درمان استرس حرکت کنید. 

به اندازه کافی بخوابید

خواب شبانه کافی می‌تواند میل جنسی زنان را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده‌اند میل جنسی زنان در اثر خواب مناسب و کافی می‌تواند تا 14% افزایش یابد.

برای افزایش میل جنسی زنان باهم ورزش کنید

ورزش علاوه بر کاهش استرس، بدن را برای رابطه جنسی آماده می‌کند. ورزش کردن باعث می‌شود سیستم عصبی به لمس حساسیت بیشتری نشان دهد. باهم ورزش کردن علاوه بر تاثیر جسمانی موجب افزایش صمیمیت شما می‌شود و در نهایت رابطه جنسی رضایت‌بخش‌تری را منجر می‌شود. باهم ورزش کنید، برقصید، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید.

برای افزایش میل جنسی زنان کارهای خانه را باهم انجام دهید

یکی از دلایل کاهش میل جنسی زنان می‌تواند خستگی جسمی باشد. برای مقابله با این مسئله می‌توانید وظایف خانه را با همسرتان تقسیم کنید. زنان سطح علاقه و صمیمیتشان زمانی که همسرشان در کارهای خانه کمک می‌کنند افزایش می‌یابد. افزایش صمیمیت و کاهش خستگی جسمی هر دو منجر به افزایش میل جنسی می‌شود.

برای افزایش میل جنسی زنان مدتی رابطه جنسی نداشته باشید

تحقیقات نشان داده‌اند که ایجاد وقفه‌های کوتاه مدت از هرگونه تماس جنسی می‌تواند به هردو طرف رابطه کمک کند تا به دنبال کشف تجربه‌های جدید و فعال شدن میل جنسیشان شود.

کودکتان را از اتاق بیرون ببرید

حضور کودک خردسال شما در اتاق خواب می‌تواند احساسات جنسی شما را تحت تاثیر قرار داده و مانع تحریک جنسی شما شود.

در مورد احساسات جنسی خود با همسرتان صحبت کنید

سعی کنید بدن خودتان را بیشتر بشناسید و بدانید که چه چیزهایی شما را بیشتر تحریک می‌کند. در مورد فانتزی‌های جنسی و حرکات و حالات مورد علاقه‌تان با همسرتان صحبت کنید. لیستی از حالات مورد علاقه، فانتزی‌ها و دانش خود درباره بدنتان را تهیه کنید و درمورد آن با همسرتان گفت و گو کنید و به سوالات یکدیگر پاسخ دهید. بالا رفتن اطلاعات شما درباره سلیقه جنسی طرف مقابل به رضایت جنسی شما کمک می‌کند.

از روان‌کننده‌ها استفاده کنید

خشکی واژن می‌تواند موجب دردناک شدن دخول و سختی رابطه شود و میل شما را به رابطه کاهش دهد. استفاده از روان‌کننده‌ها در حین رابطه مانع عوارض خشکی واژن شده و رابطه لذت‌بخش‌تری را برای شما ایجاد می‌کند.

چه کارهای دیگری برای افزایش میل جنسی زنان می توان انجام داد؟

در نهایت اگر این راهکارها موثر واقع نشد، بهتر است به متخصص روان‌شناس یا روان‌پزشک درمانگر اختلالات جنسی مراجعه کنید. تا با شناسایی دقیق علت بی میلی جنسی برنامه درمانی مناسب را برای شما شروع کند. همانطور که گفتیم بی‌میلی جنسی یا سردمزاجی می‌تواند علل متفاوتی داشته باشد که همه آن‌ها در صورت شناخته شدن قابل درمان هستند

آخرین مطالب

اختلال شخصیت

07 آذر, 1398 نرخ: 0.00

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

07 آذر, 1398 نرخ: 0.00

گالری پست